Oko opatrzności

Oko opatrzności, rysunek tuszem, Nikodem Biegowski, 27 Aug 2013, 1/1.

Kilka dni temu poprosiłem syna Nikodema o narysowanie motywu p.t. " Oko Opatrzności". Już dawno temu chciałem użyć to przedstawienie jako bazę do logotypu. Fotografowane z natury wydawały mi się zbyt realistyczne, dosłowne i pozbawione syntetycznego skrótu. Nie chciałem tego robić w Photoshopie, przez jakąś prostą posteryzację, czy inny prymitywny zabieg. Wydawało mi się, że rysynek będzie bardziej odpowiedni.
Nie dałem autorowi żadnych wskazówek jak to ma wyglądać.. Odeslałem do nieprzeniknionych zasobów internetu. Na drugi dzień otrzymałem rysunek. Bardzo mnie zaskoczyło to co zobaczyłem. Nie miałem sprecyzowanych oczekiwań. Choć do logotypu przydałbo by się coś bardziej syntetycznego i prostego. Postanowiłem nie gwałcić misternej i kunsztownej struktury skończonego dzieła
Na razie zdecydowałem opublikować rysunek in statu nescendi. Postaram się znaleźć dla niego stałe miejsce w moim serwisie. Oka Wszchwidzącego w sposób dość oczywisty można porównać do soczewki obiektywu. To dośc powierzchowne zestawienie można pozostawić bez komentarza lub poddać szczegółowej analizie. Zobaczymy co z tego wyjdzie? Na razie cieszę się rysunkiem i dzielę się moją radością z innymi. Szkoda trzymać "COŚ" takiego w szufladzie. Poniżej praca Nikodema z przed kilku lat. Postaram się zadatować.

Niko. Dziękuje.

Oko Opatrzności z plasteliny

B+B 29 08 2013

Home© B+B